Dlaczego warto stworzyć stronę internetową na WordPress?

- Strony internetowe, Wordpress
strony-internetowe-wordpress

Co to jest WordPress?

WordPress jest systemem zarządzania treścią CMS (Content Management System), który pozwala obsłużyć stronę internetową osobie bez umiejętności programowania oraz zdolności graficznych. Innymi słowy jest to najpopularniejszy sposób na stworzenie własnej strony internetowej lub bloga.

Najpopularniejszy CMS na świecie.

Obecnie na systemie WordPress opartych jest ponad 34% wszystkich stron internetowych. Co oznacza, że więcej niż jedna na cztery odwiedzane witryny www są prawdopodobnie obsługiwane przez WordPress. Ta popularność przekłada się na olbrzymią społeczność tworzącą i rozwijającą platformę.Piękno WordPress polega na tym, że budowa strony internetowej jest dostępna dla każdego, od ekspertów w dziedzinie tworzenia stron internetowych po nowicjuszy bez umiejętności kodowania lub projektowania. Elastyczność platformy oraz morze wtyczek i motywów oznacza, że możesz dostosować swoją stronę internetową idealnie do swoich potrzeb. WordPress można bezpłatnie instalować, wdrażać i aktualizować. Tysiące wtyczek i szablonów zasilają elastyczny i prosty interfejs, który zmniejsza koszty programowania i czas wdrażania.  Kliknij aby poprać WordPress

Niższe koszty konfiguracji i konserwacji

Według DeviousMedia WordPress zapewnia niższe koszty konfiguracji, dostosowywania i utrzymania w porównaniu z innymi systemami CMS typu Open Source, takimi jak Drupal i Joomla. Wielu użytkowników w firmach potrafi już obsługiwać WordPress CMS, co znacznie obniża koszty szkolenia personelu podczas wdrażania nowej strony.

Ponadto stosunkowo łatwo jest znaleźć projektantów i programistów WordPress, jeśli w przyszłości konieczne będzie przygotowanie nowych rozwiązań lub rozwoju. Klient nie zostaje zablokowany przez statyczną stronę internetową lub spersonalizowany system CMS, którego ulepszenie zależne jest od dostawcy.

Konfigurowalny i elastyczny

Wtyczki to świetny sposób na rozszerzenie podstawowej funkcjonalności witryny. Pozwalają one dodawać wspaniałe funkcje do witryny bez konieczności pisania kodu. Co najlepsze, w przypadku większości darmowych wtyczek wystarczy wpisać nazwę wtyczki w wyszukiwarce WordPress, a platforma automatycznie ją zainstaluje i aktywuje.

Motywy WordPress odpowiedzialne za warstwę wizualną witryny pomagają określić, jak będzie wyglądać Twoja strona internetowa i jak będą wyświetlane treści. Dostępne są tysiące płatnych i bezpłatnych opcji, które można szybko zainstalować i zmienić w dowolnym momencie w razie potrzeby.

Wybór odpowiednich wtyczek i motywów może być dużym przedsięwzięciem, ale nasz zespół jest tutaj, aby Ci pomóc. Pomożemy Ci zdecydować o wtyczkach, które najlepiej zoptymalizują Twoją witrynę i dodadzą potrzebną funkcjonalność, a także motyw, który będzie wyświetlał Twoje treści i wiadomości w najlepszy możliwy sposób zarówno dla Ciebie, jak i Twoich gości.

SEO jest najważniejsze

WordPress jest znany z wbudowanego SEO w platformę. System automatycznie generuje tagi tytułowe i opisy meta dla wszystkich stron i postów. Dzięki temu wyszukiwarki takie jak Google  będą wiedzieć o twoich treściach, które w łatwy sposób będą indeksować i potencjalnie awansować w rankingach. Podobnie jak wszystko w WordPress, istnieją również bardziej zaawansowane funkcje SEO oferowane przez wtyczki i narzędzia online.

Nie musisz mieć doktoratu z informatyki żeby zarządzać swoją stroną.

WordPress jest łatwy do opanowania. Obsługi panelu nauczysz się po odpowiednim szkoleniu, które zapewnimy Ci po ukończeniu pracy nad twoją witryną. Bogatszy o tą wiedzę będziesz mógł z łatwością zarządzać swoją stroną www. Modyfikacja treści, umieszczanie zdjęć oraz innych multimediów nigdy nie było tak proste.

Dlaczego więc warto korzystać z WordPress? Ponieważ WordPress rządzi! 🙂

WordPress cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Jeśli chodzi o blogerów, właścicieli firm, programistów oraz specjalistów e-commerce, WordPress jest właściwym wyborem. Nie tylko zachowujesz pełną kontrolę nad swoją witryną, ale zyskujesz wielkie korzyści np. takich jak: wtyczki, motywy, społeczność, dokumentację, ciągły rozwój platformy, pełną obsługę multimediów i wiele więcej.

Mamy nadzieję że rozwijaliśmy twoje wątpliwości w kwestii uruchomienia witryny na WordPress.
Jeśli jednak masz jakieś przemyślenia lub wątpliwości, daj nam znać w komentarzach poniżej lub skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktowy