5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę projektując stronę internetową.

- Strony internetowe
5-rzeczy-na-ktore-warto-zwrocic-uwage-projektujac-strone-internetowa

Projektując i tworząc stronę internetową należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które wpłyną na powodzenie Twojego biznesu. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę?
Zasad jakich należy przestrzegać jest wiele a przy ich wyborze należy pamiętać, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.  Tak naprawdę masz tylko jedną szansę aby Twoja strona zrobiła dobre pierwsze wrażenie. Inaczej możesz stracić szansę na rozwój swojej firmy już na samym początku.

Znajdź odbiorców docelowych.

Nie wszyscy ludzie są tacy sami, więc Twoja strona również nie musi a wręcz nie powinna. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, do kogo tak naprawdę chcesz kierować swoją witrynę. Jeśli nie wiesz kim są twoi odbiorcy, nie możesz w pełni zaspokoić ich potrzeb, co w efekcie sprawi, że nie będą zainteresowani tym, co masz do powiedzenia.

Nie komplikuj.

Jedną z największych uwag, jakie mają użytkownicy odnośnie zaprojektowanej strony internetowej, jest to, że nie wiedzą, gdzie szukać lub dokąd pójść z konkretnej strony.  Wyświetlaj wszystko na swojej stronie w łatwym do odczytania i łatwym w nawigacji formacie. W ten sposób możesz skierować użytkownika do miejsc, w którym idzie dalej, lub tam, gdzie chcesz żeby poszedł. Dzięki prostemu układowi ludzie nie czują się tak przytłoczeni tym, na co patrzą co ostatecznie przekłada się na to, że spędzą więcej czasu na twojej stronie.

Nie zapominaj o treści.

Wiele osób uważa, że ​​projektowanie stron internetowych koncentruje się wyłącznie na kolorach, czcionkach, obrazach i logotypie. Nie biorą oni pod uwagę tego, że treść jest również elementem strony występującym w procesie jej projektowania. Można my rzec, że jest ona jednym z najważniejszych czynników. Sposób, w jaki treść jest ułożona oraz to co przekazuje, jest bardzo ważnym aspektem decydującym o sukcesie witryny. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie treści były aktualne, aby Twoi odbiorcy wiedzieli, że wyprzedzasz konkurencję.

Bądź mobilny.

Ponieważ prawie każdy ma smartfona, ważne jest, aby Twoja strona prawidłowo wyświetlała się również na nim.  Dzięki responsywnemu projektowi strony internetowej udostępniasz swoją stronę wszystkim, bez względu na to gdzie się znajdują i z jakiego urządzenia korzystają. Najlepszą częścią responsywnego projektu jest dostosowanie witryny do rozmiaru ekranu urządzenia, z którego korzysta użytkownik, bez konieczności powiększania i przewijania w celu odczytania czegokolwiek, co ułatwi im korzystanie.

Poświęć tyle czasu ile trzeba.

Bardzo często słyszy się stwierdzenie, że „Wszystko z czasem się poprawi”. Nie chcesz chyba, aby ktoś spieszył się przy projektowaniu strony internetowej Twojej firmy a potem spojrzał wstecz i powiedział: „Powinniśmy to zrobić”. Poświęcając czas na etapie projektowania strony, możesz zapewnić solidny produkt końcowy, z którego będziesz dumny bez zastanawiania się nad tym co mógłby, a co powinien mieć.

1 Comment

  1. Łukasz

    Pomyśl o odbiorcy i stwórz stronę jego oczami i potrzebami 🙂 później wartościowy content i przemyślana struktura.
    Strona musi być wygodna dla usera w 100% 🙂 to o niego jest przecież walka.

    4 lata ago

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *