Czemu warto założyć sklep internetowy?

- Sklep Internetowy
czemu-warto-zalozyc-sklep-internetowy

Założenie sklepu internetowego może wydawać się trudnym zadaniem, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Jednak przy liczbie osób korzystających z Internetu i dzisiejszej technologii bark sprzedaży przez Internet może zaszkodzić Twojej firmie bardziej niż myślisz. Nawet jeśli przyciągasz klientów do swojego fizycznego sklepu, to około 80% kupujących korzysta z telefonu komórkowego w sklepie, między innymi po to aby przeglądać recenzje produktów, porównywać ceny lub znajdować alternatywne lokalizacje sklepów. Dodatkowo gdy twój biznes zlokalizowany jest w jednym miejscu, ograniczasz się tylko do sprzedaży produktów osobom, które chcą i mogą do Ciebie przyjechać. Oznacza to więc, że nie wykorzystujesz a wręcz tracisz możliwości jakie daje ten ogromny rynek. Jeśli to nadal nie brzmi dla Ciebie zbyt przekonywająco, sprawdź pozostałe argumenty dla których warto założyć sklep internetowy i zacząć sprzedawać online.

Twój sklep jest zawsze otwarty

Tak, twój biznes działa i sprzedaje przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu (łącznie z niedzielą ;)), dzięki czemu klienci mogą robić zakupy bez względu na strefę czasową, w której się znajdują. Co więcej, nie musisz płacić pracownikowi za pracę, bo wszystko czego potrzebuje klient, znajduje się na jego ekranie.

Niższa bariera wejścia

Otwarcie sklepu lub stoiska stacjonarnego w dobrej lokalizacji może być bardzo kosztowne: zakup wyposażenia, licencje, pozwolenia, wystrój, opłacenie czynszu, mediów, pracowników i marketingu. Uruchomienie sklepu internetowego eliminuje większość tych czynników, pozostawiając więcej pieniędzy na zakup towarów i rozwój biznesu.

Zakupy online zapewniają wygodę

W dzisiejszych czasach ludzie non-stop siedzą w telefonie, a w przypadku wielu osób nie ma lepszego sposobu na zabicie czasu niż zakupy w ulubionym sklepie. Po co mają wychodzić? Skoro te same świetne oferty i promocje mogą uzyskać na swoich smartfonach.
Po za tym kiedy jesteś zmęczony, zajęty, chory lub po prostu masz lenia – prawdopodobnie nie chcesz spędzać czasu na dojazd i włóczenie się po sklepie w poszukiwaniu produktów.

Wszystko jest mierzalne

Jedną z ogromnych zalet sprzedaży online jest możliwość śledzenia wszystkiego. Możesz zobaczyć skąd pochodzi klient, jak wchodził w interakcje z Twoją stroną internetową, co kupił, co zostawił w koszyku oraz dużo więcej. Dane te zapewniają kluczowe informacje Twojej firmie, np. dzięki nim możesz dowiedzieć się o tym, że jedna kampania reklamowa działała lepiej od innej.

Możesz zarobić więcej pieniędzy

Patrząc tylko na nasze podwórko do końca tej dekady na polskim rynku ma działać już ponad 30 tys. sklepów internetowych, a wartość branży e-commerce skoczy z obecnych 40 do ponad 60 mld zł (prognozy Sociomantic Labs). Plasuję to Polskę w czołówce najszybciej rosnących rynków dla internetowego handlu dlatego też jest to najlepszy moment, aby wykorzystać sklep internetowy jako skuteczne narzędzie sprzedaży.

Podsumowanie

Oczywiście istnieje cała masa innych zalet związanych z prowadzenie sklepu internetowego, których nie wymieniliśmy w tym artykule.
Zachęcamy więc do komentowania bo sami chętnie dowiemy się, co przekonało Cię do otwarcia własnego sklepu internetowego.

Jeśli natomiast chciałbyś zacząć sprzedawać swoje produkty online, skontaktuj się z nami koniecznie. Dzięki obecnej technologii oraz łatwym w obsłudze platformą eCommerce (takim jak WooCommerce), pomożemy Ci uruchomić bądź rozwinąć sprzedaż w Internecie.