Responsywność stron internetowych – dlaczego jest ważna

responsywnosc-stron-internetowych-dlaczego-jest-wazna

Responsywność stron internetowych jest obecnie bardzo ważnym elementem strony, dzięki któremu Twoja strona internetowa będzie dobrze prezentować się na każdym urządzeniu, zarówno na komputerze, jak i telefonie czy tablecie.

Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater z komiksu jest taki mały, że trudno go zobaczyć na kartce papieru. A co gdyby był tak duży, że zajmował całą kartkę? Byłoby to dziwne i trudne do przeczytania. Tak samo jest z Twoją stroną internetową, musi ona być odpowiednio dostosowana do rozmiaru ekranu, na którym jest wyświetlana.

Responsywność jest ważna, bo coraz więcej osób korzysta z internetu na telefonach komórkowych i tabletach. Jeśli Twoja strona nie jest responsywna, może być trudna do przeglądania i nawigacji na tych właśnie urządzeniach, co skutecznie odstraszy potencjalnych klientów.

Co więcej, responsywność jest ważna dla SEO, czyli sposobu w jaki wyszukiwarki takie jak Google widzą Twoją stronę. Wyszukiwarki lubią responsywne strony, ponieważ są one lepsze dla użytkowników. To zwiększa szanse Twojej strony na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, co przyciągnie więcej potencjalnych klientów.

Podsumowując, responsywność stron internetowych jest ważna, ponieważ pozwala na łatwe przeglądanie strony na różnych urządzeniach, przyciąga potencjalnych klientów poprzez wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i ułatwia nawigację po stronie.